جدیدترین مقالات
اشتراک گذاری

تزریق چربی در بهترین مرکز زیبایی

تزریق چربی در بهترین مرکز زیبایی

تزریق چربی از روش‌های مؤثر برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک‌ها محسوب می‌شود. با افزایش سن، خطوطی بر روی پوست شکل می‌گیرد و از میزان تولید کلاژن بدن کاسته می‌شود. وقتی بدن کلاژن کمتری تولید می‌کند، حجم چربی پوست نیز کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه خطوط عمیقی بر روی پوست ایجاد می‌شود. ممکن است افراد به دلایل مختلفی تمایل داشته باشند که عمل تزریق چربی را انجام دهند. یکی از این عوامل می‌تواند فرورفتگی گونه، نازک بودن لب‌ها و بسیاری از موارد دیگر باشد و یا وجود حفره‌هایی در صورت حالت نامطلوبی را به وجود آورد که با تزریق چربی امکان بهبود وضعیت آن‌ها وجود دارد.

چه زمانی اقدام به تزریق چربی کنیم؟

 • اگر دارای نواحی چروک و چین‌خورده در صورت می‌باشید.
 • اگر به دنبال درمان با ماندگاری بالاتر نسبت به فیلرهای موقت هستید.
 • اگر به دنبال بهبود خطوط بدن، برطرف کردن زخمها، پرکردن تحلیل رفتگی‌های بدن و جوانسازی دست و صورت خود هستید.

روش تزریق چربی به بدن

در این روش مقداری چربی از قسمت‌های مختلف بدن که چربی اضافی دارد مانند ران، پهلو، باسن و … برداشته می‌شود و آن را به نواحی مورد نظر نظیر صورت، دست‌ها، سینه‌ها و … تزریق می‌کنند. اگر عمل تزریق توسط بهترین دکتر زیبایی و در مراکز معتبری انجام شود، تأثیرات مثبت و ماندگاری بالایی به همراه خواهد داشت. پزشک با کمک سوزن‌های مخصوص این چربی‌های برداشته شده را به منافذ پوست تزریق می‌کند و از این طریق چربی مورد نیاز پوست فراهم می‌شود. پزشک متخصص چندین مرحله این سوزن را وارد پوست می‌کند و در هر مرحله مقدار کمی چربی به نواحی مورد نظر تزریق می‌کند. از آنجایی که مواد تشکیل‌دهنده این چربی‌ها کاملا طبیعی است و از نواحی مختلف بدن برداشته شده است پس از تزریق، بدن آن را پس نمی‌زند و بلافاصله به بافت‌های پوست جذب می‌شود و چربی مورد نیاز را تأمین می‌کند.

کاربردهای مهم تزریق چربی

تزریق چربی به نقاط متعدد بدن به شکل بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی نیست بیمار بیهوش شود. تزریق چربی یک روش کم‌تهاجم است و با درد همراه نیست و بیمار در طول تزریق احساس ناراحتی نمی‌کند. از کاربردهای مهم تزریق چربی می‌توان به مواردی مانند جوانسازی پوست، محو کردن چین و چروک‌های بدن، برجسته کردن چانه، برجسته کردن گونه، حجم‌دهی لب‌ها، از بین بردن افتادگی پوست و همچنین شلی پوست، محو کردن گودی زیر چشم، برطرف کردن زخم‌ها و چاله‌های روی پوست، برطرف کردن خطوط اطراف دهان و … اشاره کرد.

مزیت‌های تزریق چربی

افراد می‌توانند با کمک تزریق چربی از چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی پوست خود خلاص شوند و دوباره پوست شاداب و زیبایی داشته باشند. فرآیند تزریق چربی از مزایای منحصر به فردی برخوردار است که به مهم‌ترین این موارد اشاره می‌کنیم.

 • در این روش چربی‌هایی که به بدن تزریق شده‌اند خیلی سریع به بافت‌های پوست جذب می‌شوند.
 • با تزریق چربی، جوانسازی پوست به طور چشمگیری قابل ملاحظه است و خطوط ایجاد شده بر روی بدن را از بین می‌برد.
 • تزریق چربی تحت عنوان یک روش زیبایی و درمانی بسیار مقرون به صرفه است و معمولا پزشک تنها در یک جلسه کار تزریق را انجام می‌دهد.
 • از بین بردن چاله‌هایی که بر اثر جوش و آکنه بر روی پوست ایجاد شده‌اند، در این روش قابل درمان است.
 • تزریق چربی از ماندگاری بالایی برخوردار است و معمولا تا 5 سال می‌توان اثرات مثبت آن را مشاهده کرد.
 • از چربی‌های اضافی بدن برداشته می‌شود و هیچ ماده خارجی وارد بدن نمی‌شود.
 • فرد می‌تواند با تزریق چربی از ظاهری زیبا برخوردار شود.

اگر تزریق چربی توسط یک پزشک ماهر و باتجربه انجام شود، عوارض ناشی از این تزریق بسیار ناچیز خواهد بود. به همین دلیل انتخاب بهترین دکتر زیبایی برای دستیابی به نتایج مطلوب از اهمیت بسزایی برخوردار است.

قبل از تزریق چربی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

بهتر است قبل از اینکه تزریق چربی را انجام دهیم به نکاتی توجه کنیم که برای رسیدن به یک نتیجه ایده‌آل بسیار حائز اهمیت است.

 • یکی از توصیه‌های بسیار مهم قبل از تزریق چربی، بالا بردن مصرف آب بدن است. معمولا 40 روز قبل از تزریق این کار توصیه می‌شود؛ زیرا بدن با دریافت آب زیاد، آبرسانی به پوست را انجام می‌دهد و از این طریق آب مورد نیاز پوست تأمین می‌شود و بهتر می‌توان اثرات تزریق را بر روی پوست خود مشاهده کرد.
 • در صورتی که فرد سیگار مصرف می‌کند چند هفته قبل از تزریق باید از استعمال دخانیات پرهیز کند.
 • ممکن است قبل از تزریق، پزشک برای فرد آنتی‌بیوتیک تجویز کند که در این صورت در مصرف آن‌ها نباید کوتاهی کرد.
 • نواحی مورد نظر که قصد تزریق داریم، باید کاملا تمیز باشد و هیچ‌گونه آرایشی نداشته باشد.
 • از مصرف داروهایی مانند آسپرین که میزان تجمع خون در بافت‌های پوست را افزایش می‌دهد باید خودداری کرد.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی

فرد پس از انجام تزریق چربی باید مواردی را مدنظر قرار دهد تا بتواند وضعیت بهبودی را در مدت‌زمان کمتری مشاهده کند. یکی از عوامل مؤثر در این امر، استراحت لازم و کافی است. پس از تزریق هر چقدر فرد استراحت بیشتری داشته باشد، اثرات مطلوبی را بر روی پوست خود مشاهده می‌کند. پس از فرآیند تزریق باید نسبت به نواحی تزریق شده بسیار حساس بود و دقت کرد که هیچ فشاری به این سطوح وارد نشود. ممکن است هرگونه فشار به این نواحی حتی خوابیدن بر روی گونه موجب جابه‌جا شدن چربی‌های تزریق شده شود. پس از تزریق چربی طرز خوابیدن فرد بسیار مهم است.

توصیه می‌شود برای جلوگیری از تجمع خون در نواحی تزریق شده، فرد چند بالش زیر سر خود بگذارد تا سر بالاتر از بدن باشد. فرد نباید بر روی نواحی تزریق شده بخوابد و بهتر است به پشت خوابیده شود تا پوست آسیب نبیند. فرد باید به نواحی تزریق شده دست نزند و ماساژ ندهد. پس از تزریق تا دو روز از استحمام اجتناب کند. توصیه می‌شود تا چند روز سر خود را به سمت پایین خم نکند تا کارهای روزمره را انجام دهد.

دوران نقاهت پس از تزریق چربی

از آنجایی که بدن افراد با یکدیگر متفاوت است و در شرایط مختلفی زندگی می‌کنند، دوران نقاهت پس از تزریق چربی در بین افراد فرق می‌کند. ممکن است برخی از افراد در این دوره بر روی پوست خود تغییراتی مانند کبودی، قرمزی، تورم و التهاب مشاهده کنند که معمولا پس از گذشت چند روز بهبود پیدا می‌کند. بدن افراد در برابر تزریق چربی، واکنش‌های متعددی نشان می‌دهد و به این دلیل شاهد سرعت بهبودی بالا و یا پایینی خواهیم بود. نوع تغذیه افراد نیز بر سرعت بهبودی تأثیرگذار است. معمولا بعد از گذشت یک هفته فرد قادر است فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهد. در دوران نقاهت مصرف آب بیشتر اهمیت زیادی دارد و بر ماندگاری بالای تزریق چربی تأثیر می‌گذارد.

سوالاتی که قبل از انجام تزریق چربی از پزشک متخصص باید بپرسید
 • آیا گزینه مناسبی برای تزریق چربی میباشم؟
 • انتظاراتی که از عمل دارم منطقی و واقع بینانه هستند؟
 • آیا عکس‌های قبل و بعد از انجام تزریق را دارید تا بتوانم نگاهی به آنها بیاندازم؟
 • تاکنون چند عمل تزریق چربی انجام داده اید و در چه نقاطی از بدن بوده است؟
 • عمل من در کجا انجام میشود و چند ساعت طول خواهد کشید؟
 • آیا زخم‌ها باقی می‌مانند؟
 • چه نوع بیهوشی را برای من پیشنهاد میدهید؟
 • هزینه عمل من چقدر خواهد بود؟
 • من چه مراقبت هایی را باید انجام دهم تا بهترین نتیجه حاصل شود؟
 • چه مدت زمان برای بهبود من بعد از عمل درنظر میگیرید و پس از چه مدتی میتوانم فعالیت‌های عادی خود را انجام دهم؟
 • درصورتیکه نتایج عمل برای من رضایت بخش نبود و انتظارات من برآورده نشد چه گزینه‌هایی پیش روی من قرار دارد؟

پاسخگو سوالات شما عزیزان هستیم

برای دریافت مشاوره تزریق چربی در بهترین مرکز زیبایی همین حالا تماس بگیرید.

منبع:

 

دکتر مژده سرلک

دکتر مژده سرلک، متخصص پوست و مو، با تجربه و مهارت درمانی بالا، به بیماران در تشخیص و درمان مشکلات پوستی و مویی کمک می‌کنند. ایشان از آخرین تکنولوژی‌ها برای بهبود وضعیت پوست استفاده می‌کنند و در مشاوره و آموزش مراقبت از پوست و مو نیز فعالیت دارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چاپ صفحه
پرینت