Site icon دکتر مژده سرلک | متخصص پوست، مو و لیزر

جوانسازی با تزریق چربی به صورت

تزریق چربی برای جوانسازی

تزریق چربی برای جوانسازی صورت

نحوه تزریق چربی به صورت

طریقه تزریق چربی به صورت عبارت است از:

 1. انتخاب یک مرکز معتبر که دارای کادر پزشکی ماهر و باتجربه باشد.
 2. کسب اطلاعات از پزشک درمورد نحوه تزریق چربی به صورت
 3. بی حسی ناحیه شکمی و استخراج چربی با ابزار مخصوص به نام کانولا.
 4. استخراج چربی مورد نیاز جهت انجام تزریق چربی به صورت با استفاده از روش‌های معمولی، میکروفت یا نانوفت.
 5. به جهت اینکه چربی مورد نظر به صورت یکنواخت در مناطق مورد نظر تزریق شود، پزشک اقدام به مشخص کردن نقاطی از صورت که قرار است چربی در آنجا تزریق شود، می‌نماید.
 6. ضد عفونی کردن ناحیه‌ای که قرار است چربی را دریافت کند.
 7. تزریق بی‌‌حسی موضعی مانند لیدوکائین در صورت
 8. تزریق چربی در نقاط مشخص شده توسط پزشک به میزان مورد نظر فرد داوطلب.

بهترین روش تزریق چربی به صورت کدام است؟

تزریق چربی به صورت با روش نانوفت، جدیدترین روش انتقال چربی از بدن خود فرد است که ظرافت عمل بیشتر دارد. این روش، مناطق کوچکی مانند خطوط صورت و عضوهای آن را می‌تواند هدف قرار دهد و ثابت شده است که تغییرات ناشی از این متد، بسیار طبیعی خواهد بود. برای کشیدن چربی از شکم و تزریق به صورت، از یک سوزن بسیار نازک برای صاف کردن چین و چروک‌ها، بازیابی جوانی و بهبود کیفیت پوست صورت استفاده می‌کنند.

پزشک در ابتدا  مقدار کمی چربی از محلی مانند شکم فرد داوطلب استخراج کرده و با دستگاه‌های مخصوص آن‌ها را پالایش و خالص‌سازی می‌کند که نتیجه این پالایش، به وجود آمدن یک مایع روان و خالص از ذرات چربی می‌باشد. نحوه تزریق چربی به صورت به این شکل است که پزشک در ابتدا نقاط تزریق را بر روی مناطق مورد نظر، مشخص کرده و تزریق چربی صورت را آغاز می‌کند. این روش بسیار ایمن بوده و به عنوان گزینه‌ای محبوب و پرطرفدار برای حجم‌دهی و جوانسازی صورت تبدیل شده است زیرا تزریق چربی ۱۰۰٪ با بدن فرد سازگار است و این مزیت باعث می‌شود که بدن مواد تزریق شده را رد نکند یا واکنش آلرژیک نشان ندهد. ممکن است بین ۱ تا ۳ ماه طول بکشد تا نتایج حاصل از تزریق چربی به صورت مشخص شود.

مزایای تزریق چربی به صورت چیست؟

اگر مراحل تزریق چربی توسط یک پزشک حاذق به درستی انجام شود، ماندگاری بین ۴ الی ۹ ماه خواهد داشت که جزء مزیت‌های این متد به حساب می آید. از دیگر مزایای تزریق چربی به صورت عبارت است از:

 1. طبیعی بودن سلول‌های چربی؛ به عبارت دیگر طی این روش هیچگونه ماده مصنوعی و شیمیایی وارد بافت و پوست فرد داوطلب نمی‌شود و چربی‌ها از بدن خود فرد استخراج می‌گردد.
 2. ماندگاری بیشتر نسبت به روش‌های دیگر مانند تزریق بوتاکس و تزریق ژل
 3. عدم بروز واکنش‌های آلرژیک نسبت به تزریق چربی به پیشانی
 4. زدن یک تیر به دو هدف. یعنی هم چربی‌های اضافه یک ناحیه از بدن خارج می‌شود و هم چین و چروک و خطوط پیشانی حذف می‌گردند.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی

قبل از تزریق چربی به صورت بهتر است که به مدت ۱ هفته، داروهایی مانند رقیق‌کننده‌های خون را با مشورت پزشک قطع کنید. مراقبت‌های بعد از تزریق چربی از بدن به صورت، شامل موارد زیر است:

بهترین سن برای تزریق چربی، چه زمانی است؟

برخی از افراد این تصور را دارند که چون تزریق چربی یک تکنیک کاملاً ایمن بوده و چربی‌های بدن خود فرد به عنوان ماده پرکننده استفاده می‌شوند، بنابراین همه افراد کاندید مناسب جهت انجام این اقدام زیبایی خواهند بود. اما لازم است این نکته را بیان کنیم که اولین شرط برای فرآیند ترانسفر چربی به صورت، داشتن سن مناسب است. متخصصان معتقد هستند سن مناسب برای انتقال چربی، از ۲۰ سالگی به بعد خواهد بود. البته با توجه به اینکه این روش عمدتا برای درمان افتادگی پوست صورت، درمان چروک چین و چروک‌ها و همچنین پر کردن حجم از دست رفته پوست استفاده می‌شود، بنابراین بهترین سن برای تزریق چربی، در بازه سنی ۳۰ و ۶۵ سال است چرا که عمده علائم پیری در همین رنج سنی بروز خواهند کرد. انجام چنین تکنیکی در سن بلوغ اشتباه محض است چرا که صورت شما همچنان در حال رشد بوده و ممکن است همین مسأله نتیجه منفی بر سلامت شما داشته باشد.

آیا نتیجه تزریق چربی به صورت دائمی است؟

همانگونه که گفته شد تکنیک تزریق چربی به عنوان یکی از تکنیک‌های موقت جهت زیباسازی چهره شناخته شده است. اما عوامل مختلفی بر مدت زمان ماندگاری اثر تزریق چربی تأثیر می‌گذارد. برای مثال در صورتی که تحرک اندام هدف زیاد باشد چربی‌ها در بازه زمانی کوتاه‌تری جذب بدن شده و در نتیجه اثر ترانسفر چربی به صورت سریع‌تر از بین خواهد رفت. یا کسانی که بعد از ترانسفر چربی به صورت به سراغ ورزش‌های سنگین و رژیم‌های سخت ‌می‌روند، باید منتظر باشند نتیجه تزریق چربی در یک چشم بهم زدن از بین برود. به همین دلیل است که مدت زمان ماندگاری اثر ترانسفر چربی در بین افراد مختلف متفاوت است.

فاصله بین جلسات تزریق چربی به صورت چقدر است؟

با توجه به اینکه تزریق چربی به صورت یک تکنیک زیبایی موقتی است، بنابراین زمانی که عمده اثرات این روش در چهره شما از دست رفت، باید برای تزریق مجدد آن اقدام نمایید. قطعاً فاصله بین جلسات تزریق چربی باید رعایت گردد چرا که اگر زودتر از موعد برای این منظور اقدام کنید، با مسأله گلوله شدن چربی‌ها در زیر پوست مواجه خواهید شد و اگر بازه زمانی بین جلسات انتقال چربی بسیار طولانی شود، در هر جلسه به حجم چربی بیشتری نیاز خواهد بود. متخصصان معتقد هستند که حداقل ۶ ماه باید بین هر دو جلسه تزریق صبر کنید. سپس وضعیت چهره بررسی خواهد شد. در صورتی که عمده نتایج ترانسفر چربی از دست رفته باشد، تزریق مجدد انجام می‌گیرد

Exit mobile version